Z ÚSTR odchází dr. Eduard Stehlík

Praha, 15. dubna 2013 – Ředitelka ÚSTR Pavla Foglová jednala v pátek 12. dubna a znovu v pondělí 15. dubna s prvním náměstkem ředitele ÚSTR Eduardem Stehlíkem o jeho dalším setrvání. Nabízela mu různé funkce včetně té dosavadní. Výsledkem je, že Eduard Stehlík odchází k 30. červnu 2013.

Odchod pana Stehlíka mě hodně mrzí,“ řekla k tomu ředitelka Foglová. „Je to respektovaná osobnost a počítala jsem s ním. Jenomže nechtěl zůstat ani ve funkci náměstka, ani nechtěl přijmout jiné adekvátní – ředitelské – místo. K odborným bodům mé koncepce sice neměl zásadní námitky, ale nesouhlasí třeba s tím, že by měla být odvolána ředitelka Archivu bezpečnostních složek, přestože si váží odborných kvalit paní Ptáčníkové, která by měla nastoupit na její místo. Zkrátka – jednali jsme spolu třikrát, ale svoje budoucí setrvání v ÚSTR nevidí reálně. Takže jsme se domluvili, že přijme odvolání z funkce a následně výpověď.

Eduard Stehlík byl tedy odvolán z funkce 1. Náměstka ředitele ÚSTR a následně dostal výpověď z pracovního poměru, kterou přijal. Výpovědní doba začíná 1. května a trvá do 30. června.