Ústav pro studium totalitních režimů na veletrhu Svět knihy 2014

Pozvánka na veletrh Svět knihy 2014

Ústav pro studium totalitních režimů se letos zúčastní mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy, který se koná ve dnech 15.–18. května v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti.

Návštěvníci si budou moci u stánku Ústavu (pravé křídlo, číslo P307) zakoupit za zvýhodněné ceny publikace z jeho produkce.

Ústav se svými partnery připravil také několik doprovodných akcí. V pátek 16. května ve 13 hodin představí svoji činnost sdružení Gulag.cz. V ten samý den od 16 hodin seznámí zástupci portálu Paměť národa zájemce o moderní historii s novou mobilní aplikací. Pásmo doprovodných programů Ústavu vyvrcholí oficiálním představením nové publikace Václava Kašky Neukáznění a neangažovaní o disciplinaci členů KSČ. Křest za přítomnosti autora a dalších hostů proběhne rovněž v pátek 16. května od 18 hodin.

Podrobný rozpis doprovodných programů Ústavu pro studium totalitních režimů

Virtuální prohlídka Gulagu

16. května, 13:00, Malý sál

Virtuální prohlídka Gulagu – prezentace projektu „Středoevropská paměť Gulagu“, který díky nahrávkám pamětníků a panoramatickým fotografiím reálných táborů přibližuje každodenní život v Gulagu.

Železná opona a její příběhy ve vašich mobilních telefonech

16. května, 16:00, Komorní sál

Na portálu Paměť národa přinášíme řadu svědectví o životě na hranici, která až do roku 1989 rozdělovala Evropu. Představíme vám aplikaci pro mobilní telefony, díky které se s příběhy železné opony můžete seznámit i na vašich prázdninových cestách a naplánovat si třeba výlet po stopách převaděčů.

Představení knihy Neukáznění a neangažovaní. Disciplinace členů KSČ v letech 1948–1952

Ilustrační foto

16. května, 18:00, Malý sál

Autorské představení knihy historika Václava Kašky Neukáznění a neangažovaní. Disciplinace členů KSČ v letech 1948–1952. Knihu, která je výkladem dějin KSČ zdola, vydává v koedici sdružení Conditio humana a Ústav pro studium totalitních režimů.